Футболистите на Спартак Плевен за пореден път доказаха, че макар и да не изнасят кой знае какви добри игри, но знаят кога да нанесат своя удар. И днес момчетата на Стефан Колев отбелязаха своя единствен, но победен гол в продължението на мача с Банско. За пореден път в герой за Спартак се превърна халфът Любомир Иванов, който с неспасяем удар с глава в 92-ата минута след перфектно центриране на Александър Киров отдясно препарира стража на гостите и изкова една от най-важните победи за „синьо-белите“ – 1:0. След като в добавеното време в двубоя със Септември (Симитли) от фаул Иванов даде трите точки за плевенчани, днес срещу Банско полузащитникът вкара ново важно попадение и донесе успеха за Спартак, което изкачи отбора на петата позиция във временното класиране на „Б“ група, на три точки зад лидерите Нефтохимик и Любимец, които в този 21-ви кръг не сгрешиха и продължават да водят с актив от по 41 пункта.
Иначе срещата не предложи особени емоции за дошлите на стадион „Плевен“ около 2 000 зрители. Най-хубавото, освен важната победа, днес беше и осъществената преди и по време на мача благотворителна инициатива в подкрепа на 21-годишния бивш юноша на плевенския клуб Венелин Иванов, който страда от коварно заболяване. В каузата се включиха много бивши футболни звезди на Спартак, както и изпълнителните директори на плевенчани и на гостите от Банско Ангел Бончев и Красимир Горанов. Горанов дари за лечението на Вени 200 лева, а публиката също се включи, като много от зрителите пуснаха в специално приготвените кутии своята лепта в подкрепа на инициативата. На полувремето диктора на стадиона съобщи, че за лечението на Вени са събрани парични средства в размер от 2 364.78 лева.
Преди двубоя между Спартак и Банско беше изигран и благотворителен мач на малки вратички в който отборът на приятелите на Вени победи тима съставен от бивши изявени плевенски футболисти с 2:1. Попаденията в 10-минутната среща отбелязаха Ангел Бончев и Иво Радев за победителите и Светослав Бърканичков за загубилите.
Двубоят между два от кандидатите за промоция протече в сравнително бавно темпо, като опасностите пред двете врати се брояха на пръстите на едната ръка. Спартак за пореден път не убедиха зрителите, че ще имат силите и възможностите, за да успеят да спечелят желаната от всички виза за „А“ група. През първото полувреме домакините имаха всичко на всичко едно сериозно положение, което беше пропиляно от Станислав Краев, който в 10-ата минута останал сам в наказателното поле шутира, но вратарят на Банско Ганев отрази удара му с вещина.
Гостите от своя страна използваха всяка удобна възможност да контраатакуват и особено в първите десетина минути на 2-3 пъти застрашиха вратата на Станислав Антонов, но той също беше на мястото си и не позволи резултата да бъде открит. В 29-ата минута Любчо Иванов изпълни своя специалитет пряк свободен удар, но шутът му мина на сантиметри покрай лявата странична греда. Така закономерно двата тима се оттеглиха за почивка в горещото време при нулево реми.
През втората част почти нищо не се промени в играта на двата отбора, като Спартак се опитваха да владеят повече топката, но така и не достигаха до сериозни положения. Стефан Колев се опита да промени статуквото на терена, като пусна в игра Александър Киров на мястото на Любо Тодоров, а малко по-късно и Владислав Василев, който замени Краев. Това малко поосвежи действията на плевенчани, но освен до един фаул изпълнен добре от Иво Иванов, но без успех, и няколко корнера и мелета нищо съществено не се случи.
Така се стигна до втората минута от продължението, когато резервата Киров, който дойде наскоро от Левски (София) напредна отдясно и с хубав прехвърлящ пас намери непокрит в пеналта Любчо Иванов, който с кинжален удар с глава забоде кълбото в мрежата на Банско за победното 1:0.
Съставът на Спартак в мача с Банско: Станислав Антонов, Цветомир Панов, Петър Ванков, Мариян Блажев, Михаил Милчев, Иво Иванов (70 – Кристиян Григоров), Любомир Тодоров (54 – Александър Киров), Янислав Иванов, Станислав Краев (61 – Владислав Василев), Васил Шопов, Любомир Иванов
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |