Наставникът на Ботев (Пловдив) и бивш треньор на Спартак (Плевен) Велислав Вуцов има сериозно намерение да привлече още един плевенчанин в състава на „канарчетата“. Става въпрос за доскорошния футболист на ловешкия Литекс Момчил Цветанов. Селекционерът на пловдивчани е говорил с играча и той е дал принципното си съгласие да акостира на „Колежа“. Ако се стигне до разбирателство, Цветанов ще излезе без пари на Ботев, тъй като вече е свободен агент, след като се раздели с Литекс по взаимно съгласие. Припомняме, че преди началото на сезона в „А“ група към Ботев (Пловдив) се присъедини и бившият юноша на плевенския Спартак и също дългогодишен играч на Литекс Пламен Николов.
23-годишният Момчил Цветанов или по-известен в Плевен с прозвището си „Малкия шивач“ започва своята футболна кариера в отбора на Спартак (Плевен), след което за кратко играе в детския тим на град Левски. По-късно се връща в Спартак, където се утвърждава като титуляр в мъжкия отбор. Бързоногият нападател, който е син на известния плевенски футболист от края на миналия век Емил Цветанов – Шивача се налага през пролетта на сезон 2006/2007 г. сред титулярите на Спартак, като отбелязва решаващи голове за оставане на отбора в „Б“ група. Тогава Цветанов бележи 7 попадения в 27 мача за „синьо-белите“.
През лятото на 2007 г. преминава в академията на Литекс и остава в тима до сега, като изиграва за ловчалии 109 мача и вкарва 14 гола. Плевенчанинът има в своя актив и 34 изиграни срещи за юношеския и младежкия национален отбор на България, в които е отбелязал 7 попадения.