Отборът на Гигант (Белене) най-после прекъсна черната си серия от седем поредни загуби, като спечели домакинския си мач срещу Ботев (Луковит) с 3:2. Срещата бе от 10-ия кръг на първенството на Северозападната „В“ група и се игра на обновения градски стадион. Спортното съоръжение вече е с нова модерна визия, по-удобен и достъпен за футболистите, за зрителите, както и за всички деца, младежи и възрастни, желаещи да спортуват. Играчите на домакините се отблагодариха за новия вид на стадиона, като изкопчиха ценен успех над пряк конкурент от долната половина на таблицата. Беленчани откриха в 19-ата минута чрез Габриел Томов, а малко по-късно и удвоиха, след майсторски гол на Пецински директно от ъглов удар.
Гостите от Луковит намалиха в 36-ата минута, като след изпълнение на пряк свободен удар Милчев се възползва и от чиста позиция реализира за 2:1. След почивката Гигант продължи да напада и да търси по-убедителна победа. Така в 61-ата минута Калоян Ченков вкара точно отсъдената в полза на домакините дузпа и направи 3:1.
Само четири минути след това, обаче домакините останаха с човек по-малко, след като Чавдар Върбанов получи втори жълт и респективно червен картон и трябваше да напусне терена. До края тимът на Ботев се активизира и потърси по-добър развой на мача, но се добра само до още един гол. В 77-ата минута след изпълнение на корнер вратарят на Гигант сгреши и Петър Иванов намери мрежата и фиксира крайното 3:2.
Със спечелената победа беленчани вече имат 7 точки в своя актив, като заемат 13-то място в класирането. Следващата неделя, 18 октомври, на тима предстои интересен сблъсък в Малчика, където ще гостува на местния Ювентус в регионално дерби.